MULTIPLIER EVENT SERBIA: COOLTOUR HertZ и Cooltour Cafè

У периоду од 4. до 5. децембра одржана су два догађаја у сврху промоције резултата пројекта COOLTOUR. Најпре је 4. децембра у КЦ Град у Београду, у сарадњи са Клубом студената археологије, одржан MULTIPLIER EVENT SERBIA: COOLTOUR HertZ. У догађају су поред колега из института учешће узели и стручњаци из области културног наслеђа, историје, туризма и књижевности, као и млади амбасадори пројекта, а присуствовао велики број заинтересоване публике. Након тога, 5. децембра одржан је онлајн округли сто, под називом Cooltour Cafè, који је окупио менаџере културне баштине и организације младих из различитих европских земаља и света. У отвореном дијалогу и размени искустава везаних за најиновативније и партиципативне стратегије и алате који имају за циљ лакшу, бржу и бољу комуникацију између ове две групе људи. Подсећамо вас да су резултати пројекта бесплатни за преузимање и коришћење, а Приручник за менаџере културног наслеђа доступан је на енглеском и српском језику.